KONST / Litografier / Färglitografi 12691321
nr 1269 1321
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Visby. Signerad, numrerad 207/250. Motivet: 27x40 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:34:17
500 kr
600 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)